Ochutnávka medov

18. dec 2021
Drahovce, pred kultúrnym domom

Priateľ včelár,

je tu príležitosť, aby si sa pochválil a porovnal výsledky svojej práce s ostatnými včelármi z nášho okolia. Dňa 18.12.2021 uskutočníme ochutnávku medov z nášho regiónu pri príležitosti „Varenie kapustnice pri jedličke“, ktorá sa uskutoční v Drahovciach pred kultúrnym domom na ktorú Ťa srdečne pozývame.
Chceme propagovať medy z nášho regiónu, preto sa snažíme získať čo najviac druhov medu od včelárov z nášho okolia.
Týmto by sme Ťa chceli požiadať o poskytnutie ½ kg jedného druhu Tvojho medu, ak môžeš venovať na súťaž viacej medov, boli by sme radi. Med treba označiť z akého regiónu pochádza a aký je to druh.

Popis súťaže

Med bude zaradený do súťaže pod poradovým číslom, návštevníci budú medy ochutnávať a hodnotiť, med ktorý sa im bude zdať najchutnejší ohodnotia, napíšu číslo medu na kupón, ktorý vhodia do pripravenej urny.
Na záver ochutnávky medu bude vyhodnotenie . Med, ktorý získa najviac kupónov bude označený ako najlepší med v regióne. Všetci majitelia medov budú odmenení hodnotnými cenami.

Pravidlá súťaže

Do súťaže budú zaradené iba medy z nášho regiónu, nebudú sa rozlišovať medy jednodruhové kvetové ani medy medovicové. Porotou budú iba návštevníci podujatia, ktorí rozhodnú o mede, ktorý bude označený ako najchutnejší med v regióne. Ochutnávka medov bude pred kultúrnym domom v Drahovciach v čase od 16:00 hodiny do 19:00 hodiny.

Ako sa zúčastniť súťaže

Med môžeš poslať na našu adresu, doniesť osobne na adresu Važina 50/7 Drahovce, alebo po dohovore s nami by sme si med u Teba vyzdvihli. Uzávierka odovzdávania medov je 11.12.2021. Ak sa nezúčastníš, budeme Ťa informovať o výsledkoch a prípadná výhra Ti bude doručená.

Za podporu našej súťaže Ti ďakujeme.

OZ Včeloz

V Drahovciach 15.11.2021