Ochutnávka medu

08. aug 2020
Drahovce, Spoločenský dom

Priateľ včelár,

je tu príležitosť, aby si sa pochválil a porovnal výsledky svojej práce s ostatnými včelármi z nášho okolia. Dňa 8.8.2020 uskutočníme ochutnávku medov z nášho regiónu pri príležitosti „Občania sebe“, na ktoré Ťa srdečne pozývame.

Chceme propagovať medy z nášho regiónu, preto sa snažíme získať čo najviac druhov medu od včelárov z nášho okolia.

Týmto by sme Ťa chceli požiadať o poskytnutie ½ kg jedného druhu Tvojho medu, ak môžeš venovať na súťaž viacej medov, boli by sme radi. Med treba označiť z akého regiónu pochádza a aký je to druh.

Popis súťaže

Med bude zaradený do súťaže pod poradovým číslom, návštevníci budú medy ochutnávať a hodnotiť, med ktorý sa im bude zdať najchutnejší ohodnotia, napíšu číslo medu na kupón, ktorý vhodia do pripravenej urny.

Na záver ochutnávky medu bude vyhodnotenie. Med, ktorý získa najviac kupónov bude označený ako najlepší med v regióne. Všetci majitelia medov budú odmenení hodnotnými cenami.

Pravidlá súťaže

Do súťaže budú zaradené iba medy z nášho regiónu, nebudú sa rozlišovať medy jednodruhové kvetové ani medy medovicové. Porotou budú iba návštevníci podujatia, ktorí rozhodnú o mede, ktorý bude označený ako najchutnejší med v regióne. Ochutnávka medov bude v „Spoločenskom dome“ v čase od 13:00 hodiny do 17:00 hodiny. Od 18:00 hodiny bude vyhodnotenie a odovzdávanie cien.

Ako sa zúčastniť súťaže

Med môžeš poslať na našu adresu, doniesť osobne na adresu Važina 50/7 Drahovce, alebo po dohovore s nami by sme si med u Teba vyzdvihli. Uzávierka odovzdávania medov je 4.8.2020. Ak sa nezúčastníš, budeme Ťa informovať o výsledkoch a prípadná výhra Ti bude doručená.

 

Za podporu našej súťaže Ti ďakujeme.

OZ Včeloz

V Drahovciach 17.7.2020